Mając nieco zniszczony parkiet, wcale nie trzeba wymieniać podłogi na nową. Wystarczy zdecydować się na renowację, co jest rozwiązaniem o wiele tańszym i szybszym. Dzięki cyklinowaniu czy innym zabiegom, Twoje wnętrze w krótkim czasie może przejść totalną metamorfozę, a my we wszystkim Ci pomożemy.

podłogi drewniane

Zyskaj nową podłogę dzięki cyklinowaniu

Cyklinowanie to jeden z kilku zabiegów, dzięki którym Twoja stara, drewniana podłoga może z powrotem wyglądać jak nowa. Polega na delikatnym zdarciu wierzchniej warstwy parkietu, która najczęściej jest pokryta lakierem lub innymi kosmetykami do drewna. Te z upływem czasu przestają wyglądać tak świetnie jak za czasów nowości. Wtedy można je zeszlifować i nałożyć ponownie.

Cyklinowanie podłóg drewnianych to sposób na szybką i tanią naprawę

Jako Wowstep oferujemy usługi cyklinowania podłóg drewnianych w bardzo konkurencyjnych cenach. Możesz więc bardzo szybko odmienić swoje wnętrze, jednocześnie sporo oszczędzając. Renowacja podłóg drewnianych kosztuje przynajmniej dwa, a często nawet trzy razy mniej niż zakup i położenie desek od nowa. Oczywiście sporo zależy tutaj od tego w jakim stanie jest parkiet, a także jaki ma być efekt końcowy.

podłoga drewniana kwiat

Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie – lakierowanie, olejowanie

Cyklinowanie podłóg drewnianych polega na delikatnym zeszlifowaniu wierzchniej warstwy parkietu w taki sposób, aby widoczne stało się samo drewno.

Oczywiście później trzeba je zabezpieczyć. W Wowstep możemy zaproponować Ci dwie drogi:

  • olejowanie,
  • lakierowanie.

Oba rozwiązania pozwalają zabezpieczyć parkiet na dłużej. Olejowanie podłóg drewnianych zapewnia ochronę nie tylko od wewnątrz, ale również od środka. Wszystko ze względu na to, że olej wnika w strukturę drewna. Kosmetyk ten nie tworzy na powierzchni parkietu powłoki, przez co ten w dotyku jest o wiele cieplejszy.

Jeśli zdecydujesz się u nas na lakierowanie podłóg drewnianych, musisz wiedzieć, że lakier stworzy taką powłokę, natomiast ma to też swoje zalety. Ułatwia przede wszystkim utrzymanie parkietu w czystości.

Inny efekt da strukturyzacja

Cyklinowanie to tylko jedna z kilku możliwości na renowację starej, drewnianej podłogi. Innym zabiegiem, który daje niesamowity efekt końcowy jest strukturyzacja. Dzięki niemu parkiet nie tylko będzie wyglądał jak nowy, ale do tego może zyskać zupełnie inny charakter. Strukturyzacja sprawia, że na podłodze zaczynają być bardziej widoczne słoje, a także kierunek włókien, co idealnie sprawdza się we wnętrzach w stylu industrialnym.

Podłoga drewniana struktura

Renowacja podłóg drewnianych to obecnie wiele możliwości

Wowstep to miejsce, w którym znajdziesz wiele inspiracji na to jak odnowić drewnianą podłogę. Jeśli zdecydujesz się na strukturyzację, możesz być pewny, że całe wnętrze całkowicie zmieni charakter. To idealne rozwiązanie jeśli czujesz, że potrzebna Ci zmiana.

Oprócz tego, że na podłodze będzie po niej widoczna struktura drewna, ta może stać się nieco matowa. W dodatku dzięki strukturyzacji można uzyskać także efekt lekko przydymionych desek, co sprawia, że całość wygląda niepowtarzalnie. W przypadku tego zabiegu także niezbędne jest zeszlifowanie wierzchniej warstwy parkietu, a do tego szczotkowanie, co wymaga wprawy, a także profesjonalnego sprzętu. My dysponujemy jednym i drugim.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom

Po wykonaniu strukturyzacji, również należy zadbać o to, żeby parkiet został odpowiednio zabezpieczony. W tym przypadku także proponujemy naszym klientom zabiegi takie jak olejowanie podłóg drewnianych i lakierowanie podłóg drewnianych. Z przyjemnością doradzimy Ci, które rozwiązanie sprawdzi się w Twoim wnętrzu najlepiej. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego też stawiamy nie tylko na wysoką jakość świadczonych przez nas usług, ale również profesjonalny sprzęt. Co więcej, korzystamy tylko i wyłącznie z kosmetyków i innych preparatów do drewna od renomowanych i zaufanych już producentów.